Életbe lépett a törvény Ausztriában a kötelező oltásról

Életbe lépett a kötelező oltás Ausztriában

Ausztriában életbe lépett a kötelező covid elleni védőoltás. A törvényt pénteken jelentették be a szövetségi közlönyben. A rendelet, ahol leírják a vakcinák pontos részleteit, még nem áll rendelkezésre – ennek egyeztetése az egészségügyi minisztérium szerint még folyamatban van.




A védőoltás kötelezettségéről január 20-án döntött az országos tanács, csütörtökön pedig a szövetségi tanács is elfogadta.

Minden 18 év feletti Ausztriában hivatalos lakhellyel rendelkező személyre vonatkozik. Kivételek a várandós nők és az egészségügyi okokból nem olthatóak, ezek közé tartoznak adott esetben a gyógyultak is.

Pénzbüntetés ennek megszegése esetén lehetséges, akár 600 Euró is, de akár 3.600 Euró is. A hatályba lépést követő első szakaszban, vagyis március közepéig nem szabnak ki büntetést, hanem csak március 16-tól, a második ütemben.

A végrehajtás részleteit szabályozó egészségügyi miniszteri rendelet még várat magára.

A ZIB osztrák hírportál szerint a rendelettervezet kimondja, hogy az elismert vakcinákon kívül 5 kínai és indiai vakcinát ismernek el. Ezen túlmenően, azoknak az embereknek, akiket kétszer beoltottak és túlestek a betegségen, továbbra is szükségük van egy harmadik oltásra, hogy teljesítsék az oltási követelményt.




Automatizált büntetések

Amint az ELGA GmbH megteremtette az adat-összehasonlítás technikai feltételeit, mindazok, akik még nem kaptak oltást, írásban felszólítást kapnak. Ha a járványügyi helyzet megkívánja, a harmadik ütem is életbe lép: ha a kormány által meghatározott oltási időponton valaki nem tud érvényes oltási papírokat bemutatni, arra automatikus büntetést szabnak ki.

1,3 millió embert kellene beoltani

Az osztrák egészségügyi minisztérium jelenlegi értékelése szerint jelenleg csaknem 1,3 millió felnőtt sérti meg az oltási kötelezettséget. Egyelőre mentesül az oltási kötelezettség alól az, aki az elmúlt 6 hónapban már fertőzött volt.




Az oltási lottó egyelőre szünetel

A már bejelentett oltási lottó valószínűleg belátható időn belül nem valósul meg. Mint a kormány pénteken közölte, az ORF-fel folytatott tárgyalások során kiderült, „hogy az ORF – jogi aggályok miatt – nem tudja sem megszervezni, sem támogatni ezt a projektet„.
A kormány bejelentette, hogy jelenleg más lehetséges partnerekkel jogilag megfelelő alternatívák kidolgozásán dolgoznak.

Korábban bejelentették, hogy 500 Eurós utalványt nyerhetnek a kisorsolt oltottak, melyben az ORF közszolgálati televizíó lett volna partner.

Forrás

Ez itt az Ön hirdetésének helye. Hirdetés elhelyezésével kapcsolatban írjon nekünk!

További cikkek...

Figyelem! 50 órás vasúti sztrájk lesz vasárnap estétől egész Németországban!

Figyelem! 50 órás vasúti sztrájk lesz vasárnap estétől egész Németországban!
A május 14-i sztrájk elmarad! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); FRISSÍTÉS! A SZTRÁJK ELMARAD!  Részletek később.  Péntek ...

Lövöldözés a Mercedes gyárban: törökországi politikai vita állhatott a háttérben

Lövöldözés a Mercedes gyárban: törökországi politikai vita állhatott a háttérben
Tragédia a német autógyárban Stuttgart mellett. Május 11-én csütörtök reggel két férfit halálosan ...

Május 1-től használható a 49 eurós Deutschlandticket Németország-szerte

Május 1-től használható a 49 eurós Deutschlandticket Németország-szerte
Néhány napon belül Németországban elindul a 49 eurós jegy használata a tömegközlekedésben, más ...

Kell a hely a menekülteknek: Berlinben 100 nyugdíjast költöztetnek ki egy idősotthonból

Kell a hely a menekülteknek: Berlinben 100 nyugdíjast költöztetnek ki egy idősotthonból
Weddingben az evangélikus egyház Johannesstift Diakonie alapítvány számos idős embernek mondott fel a ...

Ezek voltak Németország legveszélyesebb főpályaudvarai tavaly

Ezek voltak Németország legveszélyesebb főpályaudvarai tavaly
A német rendőrség számai alapján tavaly több mint 23 000 erőszakos bűncselekmény volt, ...

Március 1-től megszűnik a maszk-és tesztkötelezettség az egészségügyben Németországban

Március 1-től megszűnik a maszk-és tesztkötelezettség az egészségügyben Németországban
Németországban március 1-től, vagyis idő előtt lejárnak a megmaradt országos járványügyi intézkedések is, ...

Upahl: 400 fős menekültszállót terveznek egy 500 fős faluban Németországban

Upahl: 400 fős menekültszállót terveznek egy 500 fős faluban Németországban
Németországban, Mecklenburg-Vorpommern tartományban egy kis 500 fős faluban, Upahlban, 400 fő menekültet terveznek ...

Vasárnaptól lép életbe az embargó. Vajon drágul a dízel Németországban?

Vasárnaptól lép életbe az embargó. Vajon drágul a dízel Németországban?
Az uniós országok a hétvégétől kezdve már nem importálhatnak nyersolajtermékeket Oroszországból. Vajon a ...

Elfogták a németországi bankautómata-robbantó bandát – több mint 50 esetben robbantottak

Elfogták a németországi bankautómata-robbantó bandát - több mint 50 esetben robbantottak
A hollandiai Utrecht és Limburg tartományokban a rendőrség számos épületet átkutatott, és kilenc ...

Itt voltak a legnagyobb dugók Németországban tavaly

Itt voltak a legnagyobb dugók Németországban tavaly
Tavaly az ADAC 474 000 forgalmi dugót számolt össze Németországban, összesen 733 000 ...

Hiba volt a kijárási tilalom és a kapcsolattartási szabály a járvány ideje alatt – mondta Lauterbach

Hiba volt a kijárási tilalom és a kapcsolattartási szabály a járvány ideje alatt - mondta Lauterbach
A kijárási tilalmak, a kötelező maszkviselés a szabadban, a játszóterek lezárása a koronajárvány ...