A repülőn csak az oltottak utazhatnak, vagy oltás nélkül nem lehet a jövőben étterembe menni? A német nagykoalíció attól tart, hogy a koronavírus ellen nem beoltott emberek a jövőben hátrányos megkülönböztetésben részesülhetnek. Ezt egy törvényi szabályozással akarják megelőzni.
A német nagykoalíció jogvédő politikusai fontolóra veszik a koronavírus védőoltásokkal rendelkező állampolgárok különleges jogainak törvényileg való betiltását.
Az SPD parlamenti csoportja jelenleg azt vizsgálja, hogy milyen jogi intézkedésekkel, hogyan lehetne kizárni a beoltott és nem beoltott személyekkel szembeni egyenlőtlen bánásmód alkalmazását a magánszektorban – mondta Johannes Fechner jogvédő politikus.
Az SPD politikusa arra figyelmeztetett, hogy elfogadhatatlan, hogy a légitársaságok csak oltott embereket szállítsanak, vagy az éttermek megtagadják a be nem oltottak belépését.
Az oltott személyek ilyen előjogokkal rendelkező bánásmódja megosztottsághoz vezetne a társadalomban.
A CSU jogvédő politikai szóvivője, Volker Ullrich azt nyilatkozta egy német lapnak:
“Az állami szférában, pl. a közlekedésben, kezdettől fogva elképzelhetetlen bármilyen megkülönböztetés. A magánszektorban azonban van egy szabályozási hiányosság, melyet meg kell oldanunk”
A Német Diszkriminációellenes Ügynökség szóvivője, Sebastian Bickerich elmondta, hogy az általános egyenlő bánásmódról szóló törvény még nem kínál semmilyen eszközt a be nem oltottaknak az esetleges egyenlőtlen bánásmód elleni küzdelemhez a mindennapi életben.
Ha a törvényhozás óvintézkedéseket akar tenni annak érdekében, hogy a be nem oltott emberek ne szenvedjenek hátrányokat, “ezt konkrétan kell szabályoznia“.
Jens Spahn német egészségügyi miniszter és Horst Seehofer német belügyminiszter pár napja az oltással rendelkező polgárok kiváltságai ellen szólaltak fel.
A koronavírus elleni oltások Németországban a hétvégén kezdődtek főleg idősotthonokban a Biontech/Pfizer német fejlesztésű oltóanyagaival.
www.ntv.de Bild von Free-Photos
További cikkek...
Kell a hely a menekülteknek: Berlinben 100 nyugdíjast költöztetnek ki egy idősotthonból
Ezek voltak Németország legveszélyesebb főpályaudvarai tavaly
Március 1-től megszűnik a maszk-és tesztkötelezettség az egészségügyben Németországban
Upahl: 400 fős menekültszállót terveznek egy 500 fős faluban Németországban
Vasárnaptól lép életbe az embargó. Vajon drágul a dízel Németországban?
Elfogták a németországi bankautómata-robbantó bandát – több mint 50 esetben robbantottak
Itt voltak a legnagyobb dugók Németországban tavaly
Hiba volt a kijárási tilalom és a kapcsolattartási szabály a járvány ideje alatt – mondta Lauterbach
Káosz Bajorországban a hatalmas hóesés miatt – a Fekete-erdő veszélyes lehet
Mától egész Németországban vége a maszk-kötelezettségnek a vonatokon és a tömegközlekedésben
Kétszer annyi késelés Németországban a vonatokon 2022-ben – nehéz a kitoloncolás