A delta vírusvariáns egyre jobban terjed Németországban, de jelenleg a helyzet nyugodt. Eközben az oltási kedv csökken. Mit lehetne tenni? Hogyan lehet így elérni a nyájimmunitást?
A járványügyi helyzet Németországban nyugodt, de a delta vírusvariáns egyre jobban terjed Európában és Németországban is.
A tesztelés egy jó alternatíva a mindennapi életben és az utazáshoz is, de bőven vannak szkeptikusok is, akik inkább kivárnak és ezért nem oltatnak, hangzott el a WELT német híradójában.
Ezért a szakemberek aggódnak és egyre többen azt követelik, hogy a tartományok kreatívabb oltási ajánlatokat tegyenek.
Az embereknek a sétálóutcákban, rendezvényeken, lakóközösségekben kell felajánlani az oltási lehetőséget. Az embereket meg kell szólítani, és nem megvárni, amíg felkeresik a háziorvosukat, vagy elmennek az oltási központba. Fontos elérni azokat az embereket is, akik idáig valami miatt haboznak.
Olyan ötletek is elhangzottak a politikusoktól, hogy jutalmazással kellene az oltást ösztönözni, mint pl. egy kerékpár vagy egy idegennyelvi tanfolyam, vagy más szép dolog kisorsolása a beoltottak között.
A mobil oltási központok és az ilyen külön akciók különösen a szociálisan kritikus, szegényebb területeken lenne különösen fontos.
Az elmúlt két hétben az oltási hajlandóság Németországban jelentősen visszaesett.
Az EU egészségügyi biztosa Stella Kyriakides arra szólította fel Németországot, hogy gyorsítsa fel az oltási kampányát.
Habár július végéig meglesz a 70%-os átoltottság a felnőttek körében, de a vírusvariáns miatt, ami jobban terjed, ennél többre van szükség.
Tudósok abból indulnak ki, hogy a vakcinák továbbfertőzési hatása a delta vírusvariánssal szemben csökkenni fog. Ugyanakkor Izraelt folyamatosan figyelik, hiszen itt érték el először a Pfizer oltással az átoltottságot. Jelenlegi állás szerint a vakcina 64%-ban csökkentette a járvány terjedését.
Jens Spahn német egészségügyi miniszter csökkenti az abbéli reményeket, hogy a koronakorlátozásokat Németországban gyorsan feloldják.
Minden az oltási aránytól függ – mondta az ARD-n. Az idősek körében nagy a hajlandóság, így a 60 év felettiek hamarosan elérik a 90%-os oltási arányt.
A 12–59 éves korosztálynál azonban még mindig kampányolni kell a 85%-os arány elérése érdekében.
Helybe kell menni, például a piactéren, a sportpályán vagy a mecsetek és templomok mellett kell az oltásokat felajánlani. Ha ezt a lehető legjobban meg tudjuk valósítani júliusban, akkor jó esélyünk van az őszre és télre, kevesebb lezárásokkal.
Spahn azonban hangsúlyozza, hogy az AHA szabályokra még sokáig szükség lesz. A beoltottaknak pedig biztos, hogy több lehetőségük lesz majd a mindennapi életben.
Neked ajánljuk
Az Eremitage, Bayreuth lenyűgöző kastélykertje Bajorországban – története és a város látványosságai
ElolvasomHúsvét Németországban – Tojáslikőrös kuglóf recepttel
ElolvasomBerchtesgaden Nemzeti Park Bajorországban – lezárhatják a híres Infinity-Pool-t
ElolvasomNémetországban a PCR-teszt elvégzése igen költséges lehet
ElolvasomAnyák napja – Szülés Németországban – blog
ElolvasomA Familienkasse 5 trükkje, hogy ne kapd meg a német családi pótlékot
ElolvasomNémet esküvő vs. magyar esküvő – blog
ElolvasomHét alapszabály a német családi pótlékkal kapcsolatban
ElolvasomHiányszakmák Németországban 2019-2020
ElolvasomBrüsszelben lelőttek két svéd férfit ma este, a tettes szökésben van
Elolvasom5 hasznos érdkesség Németországról
ElolvasomSzülés Németországban a koronavírus idején – kórházban vagy nem? – blog
ElolvasomHasznos tudnivalók a németországi óvodákról és bölcsődékről
ElolvasomA 15 legfotogénebb kisváros Németországban
ElolvasomAdókategóriák Németországban – érthetően
Elolvasom