A türingiai Greizben a koronapolitika elleni tiltakozások a rendőrség elleni támadásokhoz vezettek szombat este. Eszkalálódott a tüntetés a baden-württembergi Reutlingenben is. A tüntetők hevesen támadták a rendőröket.
Az oltást ellenzők és az úgynevezett Querdenkern (másképp gondolkodók) németországi demonstrációi során szombaton is történtek erőszakos incidensek, írja a német ntv online hírportál.
A türingiai Greizben a rendőrség szerint több fizikai támadás is történt a rendőrség ellen egy felvonuláson kb. 1. 000 résztvevővel. 14 rendőr megsérült.
A baden-württembergi Reutlingenben a rendőrség azt is közölte, hogy gumibotot és paprikaspray-t is kellett használniuk, amikor egy feloszlatott tüntetés résztvevői átszakították a rendőrláncokat.
Greizben a tüntetés egy hídon alakult ki, amelyen a rendőrök leállították a menetelést, és a tüntetők megpróbálták átszakítani a rendőrláncot.
Greiz, Thüringen
A rendőröknél vízágyú is volt készenlétben, de paprikaspray-t használtak.
A Twitteren terjesztett videókon látni, hogyan birkóztak a tüntetők a rendőrökkel, hogy áttörjék a kordont.
A helyszínen tudósító fotós agresszív hangulatról beszélt. Petárdákat használtak, egy rendőrt megdobtak egy üveggel és lábon ütöttek. Termoszt is dobtak egy rendőr irányába.
A sérült rendőrök közül ketten átmenetileg már nem alkalmasak szolgálatra – közölte a rendőrség. Egy sérült rendőrt ideiglenesen kórházban láttak el. A rendőrök 207 tüntetőt azonosítottak, 108 embert utasítottak ki a helyszínről és 44 büntetőeljárást indítottak. Emellett 47 alkalommal közigazgatási szabálysértési eljárás indult.
A járványügyi szabályokat figyelmen kívül hagyták
Reutlingenben a rendőrség körülbelül 1.500 tüntetőt számolt, akik szombat este gyűltek össze, bár a bejelentő lemondta a demonstrációt a város által előírt maszk- és egyéb higiéniai követelmények miatt.
Reutlingen, Baden-Württemberg
Amint azt a rendőrség és a város szombat este bejelentette, a demonstrációt a hatóságok félbeszakították, mert figyelmen kívül hagyták a feltételeket, és nem nevezték meg a szervezőt. Ennek ellenére elindult egy felvonulás. Amikor a rendőrök meg akarták állítani őket, azt erőszakkal áttörték.
A rendőrök egy parkban letartóztatták a résztvevőket, felvették személyes adataikat és el kellett hagyniuk a helyszínt. Emellett a rendőrség testi sértés és sértegetés miatt indított eljárást.
Az úgynevezett “Querdenker” és hasonló csoportok szombaton sok helyen tüntetésre szólítottak fel a német oltási kampány és a járványügyi lezárások tiltakozása képpen.
Hamburg
A gyűlések többsége kezelhető méretű volt, gyakran csak néhány tucat résztvevő jött össze. De voltak nagyobb tiltakozások is, például Hamburgban. Több ezer ember gyűlt össze ott. A tüntetéseket gyakran kísérték ellentüntetések.
Több kisebb demonstráció volt Bajorországban is, a legnagyobb Aschaffenburg-ban. Itt 300 ember jelentkezett be, majd 2.400 jelent meg, írja a br.de.
Schwerin-ben, Mecklenburg-Vorpommern tartományban kb. 800-an vonultak fel a hétvégén, ami eddig a legnagyobb számú demonstráció volt, írta a svz.de.
Drezdában pénteken volt nagyobb tüntetés, de több helyen is Szászországban. A rendőrség a kb. 100 drezdai felvonulót későn vette észre és ért a helyszínre, amiért később elnézést is kért a rendőrség a Twitteren, számol be róla a Bild újság.
Csaknem 100 fő vett részt szombaton egy tiltott tüntetésen Frankfurtban (Hessen). A rendőrség közölte, hogy feloszlatták.
Hammban (Észak-Rajna-Vesztfália) a rendőrség feloszlatta a kb. 550 fős demonstrációt.
Hamburgban, Trierben, Berlinben, Schwerinben és különböző bajor és szász-anhalti városokban is utcára vonultak a koronaintézkedések ellen, ahol békések maradtak a tüntetések.
A német médiában nincsenek pontos adatok a tüntetésekről.
Európa szerte több városban is tüntetések voltak, szombaton Bécsben volt a legnagyobb, több tízezres tömeggel.
Berlin