Terror-cselekmény vagy ámokfutás Limburgban, Hessenben – 9 sérült

Limburg, Hessen, 2019. október 7, hétfő délután

Egy kispályás bűnöző arab menekült tartózkodási engedély nélkül kiráncigál egy teherautósofőrt a fülkéjéből és átveszi az irányítást az autó felett. Ezután belevezet egy sor autóba, 9-en könnyen megsérülnek. Véletlenül a környéken vannak civil rendőrök, akik azonnal elfogják és talán ezzel valami sokkal rosszabbat előznek meg.

A szír elkövető hétfő délután a hesseni kisvárosban ellopott egy teherautót majd 8 személygépkocsinak nekiment és egymásra tolta őket. Több fiatal rendőr is a közelben töltötte éppen a szabadidejét, amikor az eset történt. Ők segítettek elfogni a tettest, a sebesülteket pedig elsősegélynyújtásban részesítették. Elfogásakor ellenállt, de a rendőrök könnyebb sérüléssel megúszták. A belügyminiszter, Horst Seehofer dicsérte és megköszönte a rendőrök segítségét.

 

LkwLimburg.jpg

 

A tettesnek saját bevallása szerint nincs köze szélsőséges iszlám csoportokhoz. A rendőrség számára idáig drogos és erőszakos ügyeiért volt ismert.

A tartózkodási engedélye lejárt

A 32 éves szíriai 2015-ben érkezett Németországba és csak korlátozott, ideiglenes menekültstátuszt kapott. A tartózkodási engedélye október 1-én járt le, egyelőre nem tudni, hogy folyamodott e meghosszabbításért. A Frankfurti Általános Ügyészség jelenleg minden irányba nyomoz, keresik az indítékot, ennek hiányában nem tudják kijelenteni, hogy terrorcselekményről van e szó.  Hétfő este a rendőrség átnézte a tettes lakását, amely Limburgtól kb. 80 km-re van, itt lefoglaltak többek között néhány mobiltelefont és USB adathordozót.

A járókelők szerint többször is „Allah”-ot mondott

A tettes erőszakkal húzta ki a teherautó sofőrjét a kabinjából, miközben az egy piros lámpánál várt. A sofőr így írta le a történteket a „Frankfurter Neue Presse”-nek:  „Egy férfi kirángatott a kabinomból.” Miközben a piros lámpánál állt, kirántotta az ajtót és nagy szemekkel nézett a sofőrre, aki ezt kérdezte: „Mit akarsz tőlem? De a férfi nem válaszolt semmit”. – mondta a sofőr – „Ekkor megint megkérdeztem. Erre kirángatott a teherautómból„.

Járókelők szerint többször is „Allah”-ot mondott.

A logisztikai cég, a teherautó tulajdonosa „Pfenning” Heddesheim-ból, a baden-württembergi Rhein-Neckar-Kreis-ból, az internetes oldalán közölte, hogy a sofőr a körülményeknek megfelelően jól van és a cég a károsultak felé sajnálatát fejezte ki.

Visszatekintés

2016 december 19-én Berlinben egy tunéziai hajtott be a karácsonyi vásárra egy lopott teherautóval. Akkor 12 ember halt meg. 2016-ban 86 ember halt meg Nizzában egy teherautó által. Münster-ben 2018 áprilisában egy ámokfutó autóvezető a belvárosban 4 embert ölt meg és több, mint 20 embert életveszélyesen megsebesített végül magával is végzett, tettét nem sorolták a terror-cselekmények közé, pszichésen labilisnak ítélték meg.

Ez itt az Ön hirdetésének helye. Hirdetés elhelyezésével kapcsolatban írjon nekünk!

További cikkek...

Figyelem! 50 órás vasúti sztrájk lesz vasárnap estétől egész Németországban!

Figyelem! 50 órás vasúti sztrájk lesz vasárnap estétől egész Németországban!
A május 14-i sztrájk elmarad! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); FRISSÍTÉS! A SZTRÁJK ELMARAD!  Részletek később.  Péntek ...

Lövöldözés a Mercedes gyárban: törökországi politikai vita állhatott a háttérben

Lövöldözés a Mercedes gyárban: törökországi politikai vita állhatott a háttérben
Tragédia a német autógyárban Stuttgart mellett. Május 11-én csütörtök reggel két férfit halálosan ...

Május 1-től használható a 49 eurós Deutschlandticket Németország-szerte

Május 1-től használható a 49 eurós Deutschlandticket Németország-szerte
Néhány napon belül Németországban elindul a 49 eurós jegy használata a tömegközlekedésben, más ...

Kell a hely a menekülteknek: Berlinben 100 nyugdíjast költöztetnek ki egy idősotthonból

Kell a hely a menekülteknek: Berlinben 100 nyugdíjast költöztetnek ki egy idősotthonból
Weddingben az evangélikus egyház Johannesstift Diakonie alapítvány számos idős embernek mondott fel a ...

Ezek voltak Németország legveszélyesebb főpályaudvarai tavaly

Ezek voltak Németország legveszélyesebb főpályaudvarai tavaly
A német rendőrség számai alapján tavaly több mint 23 000 erőszakos bűncselekmény volt, ...

Március 1-től megszűnik a maszk-és tesztkötelezettség az egészségügyben Németországban

Március 1-től megszűnik a maszk-és tesztkötelezettség az egészségügyben Németországban
Németországban március 1-től, vagyis idő előtt lejárnak a megmaradt országos járványügyi intézkedések is, ...

Upahl: 400 fős menekültszállót terveznek egy 500 fős faluban Németországban

Upahl: 400 fős menekültszállót terveznek egy 500 fős faluban Németországban
Németországban, Mecklenburg-Vorpommern tartományban egy kis 500 fős faluban, Upahlban, 400 fő menekültet terveznek ...

Vasárnaptól lép életbe az embargó. Vajon drágul a dízel Németországban?

Vasárnaptól lép életbe az embargó. Vajon drágul a dízel Németországban?
Az uniós országok a hétvégétől kezdve már nem importálhatnak nyersolajtermékeket Oroszországból. Vajon a ...

Elfogták a németországi bankautómata-robbantó bandát – több mint 50 esetben robbantottak

Elfogták a németországi bankautómata-robbantó bandát - több mint 50 esetben robbantottak
A hollandiai Utrecht és Limburg tartományokban a rendőrség számos épületet átkutatott, és kilenc ...

Itt voltak a legnagyobb dugók Németországban tavaly

Itt voltak a legnagyobb dugók Németországban tavaly
Tavaly az ADAC 474 000 forgalmi dugót számolt össze Németországban, összesen 733 000 ...

Hiba volt a kijárási tilalom és a kapcsolattartási szabály a járvány ideje alatt – mondta Lauterbach

Hiba volt a kijárási tilalom és a kapcsolattartási szabály a járvány ideje alatt - mondta Lauterbach
A kijárási tilalmak, a kötelező maszkviselés a szabadban, a játszóterek lezárása a koronajárvány ...